2024. április 27. | szombat | Zita nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
Fórum
Teljes fórum lista
 
Keresés a fórumban
OK
Regisztráció
Belépés
OK
Hozzászólások

HASTÁNC

Kedves Fórumozók! Mahasti vagyok, a Mahasti Hastáncstúdió, illetve a Magyar Hastáncintézet vezetője. Szívesen...

Témaindítás: 2006.08.24.
Utolsó hozzászólás: 2008.01.24.
Hozzászólások: [40.]
OK

Hozzászóláshoz, kérjük lépjen be!

Mahasti 2006.11.13. 14:34 • [10]
Kedves Zahira!
Köszönöm az érdeklődésedet a hastáncoktató képzés iránt!
Bemásolom Neked a képzés rövid leírását. A jelentkezési feltételeket és a GYIK-ot elküldöm e-mailben, hogy ne foglaljunk el vele sok helyet itt.
A jelentkezést érdemes augusztusig leadni, mert a képzés szeptembertől indul. Természetesen van részletfizetésre is lehetőség.
Ha érdekel, mit tanultak eddig a hastáncoktatók, érdemes eljönnöd a dec. 9-i Gálánkra, ahol a második évfolyamosok fellépnek egy botos koreográfiával a többi csoportunk mellett, illetve érdemes eljönnöd a június 17-i évvégi vizsgaelőadásra, ahol az összes addig elsajátított vagy általuk készített koreográfiát előadják.
Szeretettel várunk!
Mahasti
---------------

A Mahasti Hastáncintézet
Hastáncoktató Képzés programja Magyarországon teljesen új, 2005 szeptemberében indult az első évfolyam.
A felsőfokú szakmai tanfolyam képzési ideje 4 félév, amely 560 tanítási órát foglal magába.

A hastáncórákat és a gyakorlati foglakozásokat Mahasti, illetve a legnagyszerűbb magyarországi oktatók és hastáncosok vezetik.
A két éves képzés ideje alatt a hallgatók megismerkednek a hastánc, illetve a hozzáillő ruhák és zene történetével, a hastánc ritmusaival, stílusaival, eszközeivel. Beavatást nyernek a koreográfiakészítés és a varázslatos színpadi megjelenés rejtelmeibe.

A képzés nagy részét a gyakorlati foglalkozások teszik ki, de természetesen van elméleti oktatás is (pl. A transz táncok története, Keleti filozófiák, Hastánc és spiritualitás, Kultúrantropológia).

A program legfontosabb célkitűzése, hogy megtanuljuk, hogyan tudjuk hozzásegíteni a tanítványokat a mélyebb önismerethez, és ahhoz, hogy a nőiségüket teljesebben éljék meg a táncban és a mindennapokban. Szeretnénk megmutatni nekik egy minőségibb, tudatosabb élet lehetőségét, hogy testileg és lelkileg is jobban érezzék magukat. Ezért a leendő hastáncoktatók részt vesznek önismereti kurzusokon, terápiás csoportokon; tanulnak pszichológiát és táncpedagógiát is.

Jelentkezhetnek kezdő hastáncosok is, amennyiben vállalják, hogy a képzés ideje alatt hetente legalább kétszer alapozó hastáncórákon is részt vesznek.

További felvilágosítás és jelentkezés:
Mahasti - Magyar Hastáncintézet
mahasti_titkarsag@yahoo.com
www.mahasti.hu
06-30-25-55-815
Előzmény: Zahira • 2006.11.08. 17:16 • [6] • Előzménykövetés 
setanta 2006.11.13. 09:09 • [9]
Mahasti,
van hastánc botom, de pl. ha én is szeretnék (jó ez az orosz cucc, még kicsit értem a kommunyista oktatás emléke hasznosnak bizonyult) készíteni, szerinted alap-botot hogy találko, miből van az? egy hajlított csőből?
Eddigi legjobb ötletnek a bmabusz virágkarót tartom, és az olcsó is de az úgy szép szerintem bambuszként meghagyva.
Szeretnék készíteni néhányat, de alapanyagotkellene találni.
Köszönöm, ha tudsz segíteni.
Setanta
Előzmény: Mahasti • 2006.10.19. 11:00 • [5] • Előzménykövetés 
setanta 2006.11.13. 09:07 • [8]
A trénig van, nem jóga mondatom kritikus emlékezés egyik eddigi fitness-főnököm érdekes megjegyzésére amikor egyszer olyan órát tartottam hogy beszéd közben lehalkítottam a mikrofont azt mondta a főnök te, nem jóga van---azóta vettem mikrofont:) szóval ez egy humor herold beszólás volt egy vicces konfliktus emlékére... naná a jóga és a hastánc nem egy kalap, sőt. De mostantól a hastánc és az aerobik egy tánctréningben találkoznak, szerencsés kimenetellel!
setanta 2006.11.13. 09:04 • [7]
Bellyrobics Békéscsabán! Formabontó Rk. hÉTFŐ 18.00 cSÜT 17.00 AZ ÓRA NEVE NÁLUNK sHAR QUÍ!
Jöhet bárki, kezdő szintről indul minden óra. folyamatos mix-zene arab slágerekből, raks sharqui alapmozdulatok sok lépegetéssel és tánccal (hogy érezd a mozdulatokat, ne csak egy hylben álljunk, hisz tréning van, nem jóga:))))
Ha van kérdés, szóljatok! Örülök, ha egy hastáncos ezzel a műfajjal kritikus - ki kell próbálni, addig nincs mese:)
Én mindkettő vagyok, hastáncos is, aerobik edző is. Egyik műfsjjal sem keverem a másikat, a bellyrobics inkább hastánc, tehát csak az óraszerkezet és az oktatási stílusom, metodikám, pedagógiám az, ami mutatja 7 éve oktatok táncot, aerobikot, koreográfiákat.
Szeretettel várunk ha erre laksz!
Gyertek!
Zahira 2006.11.08. 17:16 • [6]
Szia!
Érdeklődni szertenék a hastánc oktató képzés felől.Jövő szeptembertől tervezem,hogy elkezdeném ezt s sulit.Milyen feltétele van annak, hogy jelentkezzek?Én 2,5 éve táncolok.Még arra lennék kíváncsi, hogy jövő év folyamán meddig kell leadni a jelentkezést, illetve van e részletfizetési lehetőség.
E-mail címem: csakiandi@freemail.hu
Üdv: Zahira

Mahasti 2006.10.19. 11:00 • [5]
Szia Niki!

Gratulálok a munkádhoz, nem kis fába vágtad a fejszédet! Egy komplett hastáncruha elkészítése elég összetett és nem kevés türelmet igénylő feladat!

Sajnos, díszítéssel még nem foglalkoztam, de az interneten keresgélve sok hasznos cikkre bukkanhatsz a bot díszítésével kapcsolatban.

A legjobb cikk - szerintem - egy orosz oldalon található:

http://www.beledi.ru/statyi/Saidi_4.htm

Itt láthatsz képeket botokról, képeken is bemutatják a díszítés folyamatát, lehetőségeit, illetve az itt található kis videófelvétel is a segítségedre lehet.
A fordításban szívesen segítek, ha szükséges. A 06-30-25-55-815-ös számon 10-17 óráig hívhatsz bármikor!

Üdvözlettel,
Mahasti
gucsekniki 2006.10.19. 10:14 • [4]
Szia!

Nekem lenne egy nagy kérésem!
A hugom hastáncol, és én készítettem neki a ruháját, meg az összes kiegészítőjét. Mostanában lesz egy nagy fellépése. Bottal fog táncolni, de a bot még nincsen kidíszítve.
Már vettem flittert méterben és azt szeretném rárakni, de nem tudom milyen technikával lehetne.
Azt már halottam, hogy nem kell az egészet betekerni vele, hanem ki kell hagyni egy kis részt, ahol fogja, de én azért szeretném megtudni, hogy hogyan is lehet elkészíteni, meg, hogy egyátalán, hogyan is kéne kinéznie.
Várom mielőbbi válaszod, és köszönöm a segítséget előre is.
Ha nem lenne nagy gond akkor az emailemre válaszolj lécci mert azt sűrűn tudom nézni: gucsekniki@freemail.hu

Üdv: NIKI
Mahasti 2006.09.07. 13:19 • [3]
Kedves Sziszy!
Köszönöm az érdeklődésedet!
A Stúdió a VII. Rákóczi út 29. szám alatt található, de ezen kívül Budapest számos más pontján és vidéken is tartunk tanfolyamokat. Ezekről a kurzusokról a www.mahasti.hu/aktualis.php oldalon találhatsz tájékoztatást, bővebb leírást.
Ha már jártál hastáncolni, akkor a tudásszintedtől függően a Kezdő II-Középhaladó-Haladó tanfolyamokat ajánlom Neked. A hét szinte minden napján van ilyen óránk. Kérlek, nézd meg az oldalt és válogass a tanfolyamok közül kedvedre; bizonyosan találsz majd olyat, amelyiknek a helyszíne és az időpontja is megfelel Neked. :-)

Az árainkról:
A 60 perces órák 1 300 Ft-ba, a 90 percesek 1 950 Ft-ba kerülnek.
Bérlet is váltható, amely a váltás napjától számított 6 hétig érvényes. így, hogy ha valami miatt nem tudnál eljönni, nem veszik el az alkalom.
Az 5 alkalmas bérlet a 60 perces órákra 5 500 Ft-ba, a 90 perces órákra 8 200 Ft-ba kerül.
A bérlet a Stúdió összes tanárához érvényes, tehát több oktatóhoz is járhatsz
ugyanazzal a bérlettel. (Kivéve a kihelyezett tanfolyamokat.)
A bérlet a 6 hetes érvényességi időn belül bárkire átruházható,
így többen is használhatjátok ugyanazt a bérletet.

Ha bármilyen további kérdésed felmerül, hívj nyugodtan a 06-30-25-55-815-ös számon, vagy írj a mahasti@mahasti.hu címre.

Addig is jó táncolást, szép napokat!

Üdvözlettel,
Mahasti



sziszy-baby 2006.08.28. 10:49 • [2]
Szia Mahasti!

Azt szeretném megkérdezni, hogy pontosan hol működik a HastáncStúdiód, és mennyibe kerülne?
Nagyon szeretnék has-táncra járni, van is belőle tapasztalatom =)
Válaszodat előre is köszöni: Sziszy
Mahasti 2006.08.24. 14:30 • [1]
Kedves Fórumozók!
Mahasti vagyok, a Mahasti Hastáncstúdió, illetve a Magyar Hastáncintézet vezetője.
Szívesen válaszolok bármely, a hastánccal kapcsolatos kérésre.
Szeretettel várom ötleteiteket, javaslataitokat is.
lap teteje
További oldalak «« 1 2 34
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.19.]
SÜRGŐS HITELEK szolgáltatás [2024.04.18.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Koncz Zsuzsa 78 évesen is rocksztár Avagy pár gondolat a múlt heti arénás buliról
Egy Koncz...

A nagyok visszatértek hozzánk végső búcsút venni - Mr. Big koncerten jártunk
2024.04.07...

Megnéztük a Nyakamon a nászmenet főpróbáját a Tháliában - képekkel
Árnyékból a fénybe - Beyond the Black - Ankor koncertem jártunk
Nem jó érzés rádöbbenni, hogy minden hiábavaló - Az ügynök halála a Centrál Színházban
A Quimby 33 év után sem hagyott fel a kísérletezéssel
Megnéztük a Triász együttes koncertjét - képekkel
beszámolók még