2025. május 17. | szombat | Paszkál nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
     
 
Esztergomi Liszt-hét fennmaradásáért
Dátum: 2012. január 30.
hétfő 19:30
Helyszín: Vakok Intézete
 
     

Liszt január 30-án is megér egy estet!

Korszakokat átívelő orgona- és zongoraestet tartanak január 30-án, este fél 8-kor a Vakok Iskolájában. Válogatások hangzanak fel Bachtól Bartókig az Esztergomi Liszt-hét fennmaradásáért.

"Hogy Magyarország egykor büszkén mutathasson rám" (Liszt Ferenc)

A zenetörténet számtalan korszakát megidéző hangversenyen Bach,Schubert, Schumann és Liszt műveit hallhatjuk. A zongoraműveket az ifjú, ám annál tehetségesebb Konyicska Renáta Krisztina előadásában élvezhetjük, aki fiatal kora ellenére már több nemzetközi zenei elismeréssel rendelkezik, így például a 2006-os évben elnyerte a Smetana Nemzetközi Zongoraverseny első díját.

A hangversenyen fellép továbbá Király Csaba orgonaművész, aki Johann Sebastian Bach és Liszt Ferenc orgonaműveiből állította össze programját. A számtalan más zenei cím mellett Liszt-díjjal is jutalmazott előadóművész az orgonán igazán meghitt hangulatot tud varázsolni. Előadásaiban a klasszikus zene közelebb kerül az emberekhez, zenéjével olyan hangokat szólaltat meg, melyeket a hallgatóság mindig örömmel fogad. Muzsikáját fenséges erő és ünnepi elegancia jellemzi.

Mindkét fellépő művész elkötelezett támogatója a minden évben megrendezésre kerülő Esztergomi Liszt-hétnek, így a fellépésükért járó tiszteletdíj teljes összegét e nemes produkció fennmaradására ajánlották fel.

A hangversenynek a Vakok Iskolája különleges akusztikájú Nádor-terme ad otthont. Időpont: 2012. január 30. (hétfő) 19.30

Az érdeklődől számára közöljük a teljes műsort:
Johann Sebastian Bach: D-dúr prelúdium és fúga BWV 532 (előadja: Király Csaba)
Franz Schubert: a-moll szonáta D 784. (Konyicska Renáta)
Johann Sebastian Bach: O Mensch, bewein dein Sünde groß - korálelőjáték BWV 622 (K.Cs. orgona)
Robert Schumann: Fantasiestücke Op. 12 (K.R.zongora)
Liszt Ferenc: Prelúdium és fúga a B-A-C-H témára (K.Cs. orgona)

- zene.hu -

[2012.01.19.]

Szólj hozzá! (Ehhez be kell lépned)
lap teteje
 
Gyors kölcsön alacsony kamatlábbal minde szolgáltatás [2025.05.01.]
Valódi online hitel minden rászorulónak egyéb [2025.04.21.]
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Autó, halál, Behemoth, örök élet, és egy anya szavai - csodálatos este Anneke Van Giersbergennel az A38 hajón
Május 08-án visszatért hozzánk Anneke, egy évvel a Mom Kult buli után. Ezúttal akusztikus műsorral készült...

Gothikus húsvét vasárnap a Barba Negraban
Húsvétvasárnap visszatért hozzánk a Swallow the...

Henrik Freischlader újra az Analóg Music Hallban lépett fel - megnéztük
Svéd- amerikai- olasz metal szeánsz a Dürer Kertben - Eleine koncerten jártunk
Tobias Sammet elvarázsolt kastélyában elveszve - Avantasia koncerten jártunk és imádtuk
Esprit D'Air - Híd a japán és a nyugati hangzásvilág között
Felejthetetlen este Amerika nagyágyúival
beszámolók még