Zene a Zenéért díszhangverseny a Kodály Központban
Buxtehude példa volt J. S. Bach, Bach újrafelfedezését és megmentését Mendelssohnnak köszönhetjük. Három zeneszerző, kiknek összefonódott a sorsa.
Dietrich Buxtehude dán-német orgonista, a barokk kor egyik legfontosabb zeneszerzője. 1705-ben a húszéves Johann Sebastian Bach gyalog ment Arnstadtból Lübeckbe, és majdnem három hónapig maradt ott, hogy találkozhasson a kitűnő orgonistával és hallgassa játékát, valamint hogy „megtanuljon egy s mást a művészetéről”.
Felix Mendelssohn-Bartholdy az 1820-as években, a Mendelssohn-ház vasárnapi hangversenyein fedezte fel és mentette meg az utókornak az abban az időben csaknem elfelejtett Johann Sebastian Bach muzsikáját, aki újra felfedezése óta napjainkig a barokk kor legkiemelkedőbb zeneszerzőjeként generációk mesterévé lett.
A hangverseny jegybevételét a zenekar a Pannon Filharmonikusok Gyermán István Alapítványának javára ajánlja fel. Az alapítvány a hangszeren tanuló gyermekeket. Jegyárak: 4000 Ft/ 3000 Ft/ 2000 Ft.
Deitrich Buxtehude: Kantáták
J. S. Bach: III. brandenburgi verseny
Mendelssohn: II. „Dicsőítő ének” szimfónia
Vezényel: Bogányi Tibor
Közreműködik: Celeng Mária – szoprán, Bazsinka Zsuzsa – szoprán, Szigetvári Dávid – tenor, Gyöngyösi Levente – csembaló, Nemzeti Énekkar (karig.: Antal Mátyás)
[2011.09.23.]