2025. december 5. | péntek | Vilma nevenapja
 
Regisztráció 
Belépés Belépés
Keresés
RSS RSS Hírek Hírek Meghallgattuk Meghallgattuk Ajánlók Ajánlók Fesztiválok Fesztiválok Interjúk Interjúk
zene.hu a kezdőlapom feliratkozás hírlevélre
 
 
 
zenés állások
Oldal.info
 
 
 
Kapcsolódó cikkek
Apokaliptikus hangulat a FeZenen!
Ilyen egy igazi nyárbúcsúztató Tankcsapda koncert - képekben
"Dolgozzátok fel!" - Mások dalai a Tankcsapdától, a Tankcsapda dalai másoktól
Feldolgozták! Bemutatták! Leesett az állunk! Újra különlegeset alkotott a Tankcsapda
Tankcsapda - Dolgozzátok fel lemezkritika
A Tankcsapda ott segít, ahol tud
Képgalériák
Tankcsapda - Főnix 2016
Kapcsolódó Kiadványok
Tankcsapda: Minden jót!
Tankcsapda: Mindenki vár valamit
Tankcsapda: Rockmafia Debrecen
Tankcsapda: Sziget 2009 - 20 éves Jubileumi koncert DVD
Tankcsapda: Urai vagyunk a helyzetnek
Kapcsolatok
Tankcsapda

Ismét a Főnixben zárt a Tankcsapda - Koncertbeszámoló Debrecenből - képekkel

Tavaly a cívisváros 3 legnagyobb klubjában, 3 külön bulival búcsúztatta az évet a debreceni rockmaffia: első nap a Roncsbárban, második nap a Hall nevű mulatóhelyen, utolsó alkalommal pedig a helyi körökben már-már legendás Lovardában táncoltatták meg a rajongóikat. Idén viszont, 2016-ban visszatértek a hagyományos évbúcsúztató show-hoz, így most újra a Főnix Csarnokban fogadta a trió a Técsé-rajongó, mulatni vágyó tömeget.

Általában, ha az ember az év végéhez közeledve az Észak-Alföld gyönyörű fővárosába érkezik, akkor lépten-nyomon tankcsapdás arcokba, és tankcsapdás pólókba botlik: a villamoson, a buszon, a vonaton, az utcán, és persze, a kocsmában is jócskán gyűlik már a nép. Ez persze most sem volt másként, szóval nem okozott túlzottan nagy nehézséget megtalálni a koncerthelyszínt sem, hiszen ezen a napon Róma helyett minden út pontosan oda, a Főnixbe vezetett. A felejthetetlen, tombolós koncert alapkellékei így már jóval a buli hivatalos kezdete előtt adottak voltak: a teltházas, nyüzsgő, kortalan tömeg, a rockzene jellegzetes illata, és persze a kígyózó sorok a sörcsapnál.

Amikor pedig Lukácsék végre, egy pár perces késéssel belecsaptak a húrokba, visszavonhatatlanul elindult az óév utolsó Técsé bulija, a legbelevalóbb, legrégibb, legpörgősebb, és persze legemlékezetesebb Csapda számokkal. Aztán ez a vonal egy idő után megpihent, helyette meg jöttek újabb, vagy éppen kevesebbszer játszott nóták a sorban, amire persze a tömeg ugyanolyan lelkesen válaszolt, mint a bármikori rádiós gigaslágerekre.

Eddigre pedig már nem csak a mindig lelkes, és a küzdőtér középen vadul pogózó közönség, hanem a zenekar tagjai is tökéletesen belelendültek szerencsére a dologba, pontosabban átvették a rajongókból áradó, „őserőként” ható hangulatot, annak ellenére, hogy az elő pár szám alatt kicsit gépiesnek, talán fáradtnak, vagy éppen rosszkedvűnek tűntek. A koncert közepe felé azonban ennek már hál’istennek nyoma sem maradt, a dalok története, lelke, mondanivalója vezette az estét, megrengetve a debreceni nagy csarnokot.

Aztán ez a rengés, ez a robbanás is lecsillapodott, mikor a visszataps utolsó száma elhallgatott. Helyette pedig maradt egy izgatott nyüzsgés, hiszen a teltház csak nagyon lassan ürült ki, ami érthető is… Senki sem akarta, hogy ez az este „ilyen hamar”, éjfél környékén véget érjen.

Képek a koncertről

 

-rocketqueen-

[2017.01.10.]

Megosztom:


Fórum- és hozzászóláskezelésre vonatkozó tájékoztatás

A hatályos jogszabályi környezet módosulása következtében a weboldal üzemeltetőjeként kötelező moderációs feladatokat kellene ellátnunk minden felhasználói tartalom (hozzászólás, fórumbejegyzés stb.) vonatkozásában.
Ezen jogszabályi előírások teljes körű és folyamatos teljesítéséhez jelenleg nem áll rendelkezésünkre megfelelő erőforrás (személyi és pénzügyi kapacitás).

Ennek következtében a fórum- és hozzászólás funkciót határozatlan időre felfüggesztjük.
A felhasználók számára új hozzászólások és fórumtémák létrehozása, illetve meglévő tartalmakhoz történő hozzászólás a mai naptól nem lehetséges.

A funkció újbóli aktiválására csak abban az esetben kerülhet sor, ha a vonatkozó szabályozás lehetővé teszi olyan üzemeltetési mód alkalmazását, amely számunkra is megvalósítható és fenntartható.

Megértésüket köszönjük.

Zene.hu csapat

2025.11.10

 

lap teteje
 
apróhirdetés
© SirOeshImpresszumMédiaajánlatSiteMap/Honlaptérkép • RandD: Jumu

Családias, meghitt hangulat és nosztalgia Nenaval a Barba Negraban
Október 21-én fergeteges...

IL VOLO - 17 éve énekelnek együtt, megnéztük
Felejthetetlen koncerttel tértek vissza...

A legenda, Blackie Lawless  a Barba Negraban - W.A.S.P. koncerten jártunk
Flitteres csuhák, diszkógömb és fityula az Erkelben
Lángolt az MVM Dome - Parkway Drive koncerten jártunk
Cukik és hogy hörögnek - A Hanabie. zúzott ismét Budapesten
Calum Scott varázslatos világa az MVM Dome színpadán
beszámolók még